Sunrise Medical – Q100R

Specyfikacje techniczne

Szerokość: 21 cali (54 cm)
Długość: 39,5 cala (101 cm)
Masa: od 15 st (95 kg)
Napęd: Tylne koło
Szerokość siedzenia: 15 – 21 cali (38 – 54 cm)
Głębokość siedzeń: 16 – 20 cali (40,5 – 50,5 cm)
Wysokość siedzenia 17,5 – 19 cali (45 – 49 cm)
Nośność: 19,5 st (125 kg)
Prędkość: 4 mph (6 kmph)
Zasięg: 19 mil (31 km)

Wydany latem 2018 roku, Quickie Q100 R jest inteligentnie zaprojektowanym wózkiem silnikowym wiodącego producenta Sunrise Medical. Jego ultra-kompaktowa szerokość 21 cali pozwala na dostęp do miejsc w pomieszczeniach, do których nie dotrą inne wózki inwalidzkie, podczas gdy na zewnątrz oferuje poziom wydajności zwykle spotykany tylko w znacznie większych wózkach inwalidzkich. Wózek Q100 R jest zaskakująco niedrogi, co pozwala na uzyskanie jakości, konfigurowalności i stylu Sunrise Medical w znacznie niższej cenie niż zwykle.

Podczas gdy wózki z napędem na tylne koła tradycyjnie mają problemy z dopasowaniem do możliwości manewrowych napędu na środkowe koła podczas użytkowania wewnątrz, Q100 R jest zdecydowanym wyjątkiem. Masz dość drapania boków krzesła? Dzięki niezwykle kompaktowej szerokości 21 cali (54 cm), to zmartwienie jest już przeszłością. Q100 R może zabrać Cię w miejsca, do których inne wózki nie mogą się udać, szczycąc się kołem obrotowym o średnicy zaledwie 63 cali (160 cm).

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, Q100 R nie ustępuje pod względem osiągów na zewnątrz, oferując poziom, jaki zwykle można znaleźć na znacznie większych wózkach. Dzięki technologii Smart Base, został on zaprojektowany tak, aby zmaksymalizować trakcję i stabilność. Akumulatory Punchy 55 Ah zapewniają zasięg do 19 mil – a możliwość łatwego montażu w autobusach i innych środkach transportu publicznego dodatkowo wydłuża dystans, jaki można pokonać. Opcjonalne, niskociśnieniowe urządzenie do wspinaczki krawężnikowej pozwala na wspinanie się do 10 cm (4 cale), nawet przy niskich prędkościach lub z miejsca startu – nie będziesz już potrzebował podjazdu!

W pełni przetestowany pod kątem zderzeniowym do transportu samochodowego, Q100 R jest również idealny do podnoszenia. Waży zaledwie 95 kg, a jego kompaktowe wymiary pozwalają na łatwe dopasowanie do większości samochodów. Dodatkowym ułatwieniem jest składane oparcie oraz zdejmowane podłokietniki i listwy.

Chociaż Q100 R nie jest wyposażony w zaawansowane, konfigurowalne systemy siedzisk droższych modeli wózków elektrycznych, to jednak posiada zaskakujący wachlarz regulacji, które pozwalają na idealne dopasowanie – oraz na dostosowanie fotela do Twoich potrzeb w miarę zmian. Obejmuje on szerokość i głębokość siedziska, kąt nachylenia oparcia i siedziska, wysokość podłokietników i pozycję osłony bocznej, a także wysokość i szerokość siedziska. Oparcie z 5 pasami regulowanymi naciągiem można ustawić tak, aby zapewniało wygodę i wsparcie postawy, a w razie potrzeby można je rozbudować o oparcie w kształcie JAY Shape. W razie potrzeby można zamontować zagłówek Sedeo i podpórki boczne, a pełna gama podnośników Sunrise Medical’s Uni – w tym podnośniki pod nogi i podpórki pod amputery – będzie pasować do Q100 R.

Od 2020 roku Q100 R został zaktualizowany o opcję systemu siedzisk Sedeo Lite, oferując zwiększony komfort i możliwość konfiguracji, co jest idealne dla osób spędzających dłuższy czas w fotelu. Wózek można dokładnie dopasować do swoich potrzeb, a do wyboru ma szeroką gamę poduszek, oparć i akcesoriów do pozycjonowania. Dodatkowo, podnóżek montowany centralnie jest teraz dostępny niezależnie od systemu siedzącego, dzięki czemu wózek Q100 R jest jeszcze bardziej zwrotny.

Opływowy, minimalistyczny design oferuje poziom stylu znacznie przekraczający normę, a matowa czarna rama, całun i koła mogą być spersonalizowane za pomocą czterech opcji kolorystycznych.

Ogólnie rzecz biorąc, Quickie Q100 R jest bardzo imponującym wózkiem elektrycznym, a jako najtańszy wózek sportowy Sunrise Medical do zastosowań zewnętrznych, oferuje niedrogi sposób na uzyskanie wydajności i niezawodności najwyższej klasy producenta. Idealnie nadaje się dla osób, które chcą mieć stosunkowo niedrogi wózek, który można dostosować do ich potrzeb, i które nie chcą iść na kompromis ani w pomieszczeniach, ani na zewnątrz.