Rydwan

napęd elektryczny do wózka inwalidzkiego aktywnego (Tanalski)

„Rydwan” napęd elektryczny do wózka inwalidzkiego ręcznego aktywnego, doskonały dla osób podróżujących z swoim wózkiem oraz tych, którzy nie mają zbyt dużo miejsca na przechowywanie dużego wózka elektrycznego. Napęd elektryczny sprawdzi się, jako idealne rozwiązanie pozwalające zachować niezależność oraz swobodę z samodzielnego podróżowania z wózkiem. Zmiana wózka elektrycznego na ręczny i odwrotnie, zajmuje kilka sekund. Napęd jest podczepiany do posiadanego przez klienta wózka aktywnego, nie ma potrzeby zakupu nowego wózka.

Dzięki napędowi elektrycznemu można swobodnie wózkiem pokonywać nawet odległe trasy, gdyż zastosowana w napędzie bateria litowo-jonowa pozwala na przejechanie do 40km a jej niewielkie gabaryty i waga pozwalają nam zawsze mieć przy sobie drugi komplet baterii i w razie potrzeby tylko go wymienić by móc dalej korzystać z elektrycznej jazdy. Baterie litowo-jonowe są najnowocześniejszymi bateriami na rynku, które się charakteryzują swoją niewielką wagą i dwukrotnie dłuższą żywotnością w porównaniu z bateriami żelowymi.

Podczepienie napędu polega podłączeniu dwóch obejm znajdujących się na końcach napędu do przednich rurek znajdujących się we wózku.

Specyfikacja techniczna:

  • waga: ok 12 kg napęd + ok 2kg baterie
  • zasięg do 40 Km
  • moc silnika 250 do 500W
  • pojemność baterii li-ion 8.8Ah
  • koło 20 cali