Poduszka przeciwodleżynowa Zoid PSV Varilite

Zwężony kształt, niski profil, stabilność, wygoda, prostota – te cechy te czynią Zoid PSV ulubioną poduszką dla aktywnych osób na wózkach. Wysokości zaledwie 6 cm (2.5 cala), największa Zoid PSV waży mniej niż 567 g (20 oz)! Zwężony kształt sprawia, że idealna jest do sztywnych wózków a jej powłoka zaprojektowana jest tak, aby chronić uda użytkowników używających ciasnych hamstrings lub tych, którzy nogi trzymają pod siedziskiem.

 1. Zróżnicowanie gąbki
  Obszary funkcjonalne poduszki wykonane są z trzech typów pianki: miękka na obszarach decubitus-sensitive, średniej twardości na głównych obszarze siedziska oraz twarda na obwodzie.

  Powlekana powierzchnia pianki sprawia, że poduszka utrzymuje powietrze. Zawór uwalnia powietrze, dzięki czemu poduszka dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika a jego waga rozkłada się równomiernie po powierzchni poduszki.Niezależne badania wykazały, że technologia VARILITE, polegająca na różnicowaniu gęstości gąbki jest technologią #1 w dziedzinie absorpcji drgań i uderzeń (RESNA 2000).

 2. Wsporniki pozycji
  Super-sztywna, zaokrąglona pianka podnosi stabilność i równowagę siedzenia, podczas gdy panel główny zabezpiecza okolice podbrzusza zarówno przy wychyleniu w przód jak i w tył. Dzięki rezygnacji z separatora ud możliwe jest lepsze dopasowanie poduszki do kształtu ciała na zwężanych wózkach.
 3. Zawór powietrzny
  Zoid PSV używa rewelacyjnego zaworu ciśnieniowego w technologii VARILITE (opatentowany).
 4. Pokrycie
  Stylowe i funkcjonalne. 4-ściegowy stretch zawija się wokół krawędzi frontowej, dzięki czemu nie ma szwów. Pianka pod spodem umożliwia wymianę powietrza i usprawnia rozłożenie nacisku. Spód pokryty jest zmarszczonym materiałem antypoślizgowym i zabezpieczony przed przesuwanie dla bezpieczeństwa. Zoid PSV spełnia wymagania ISO 7176-16 odnośnie standardów łatwopalności. Można prać w pralce.