Poduszka przeciwodleżynowa Varilite Stratus

Użytkownicy cenią Stratus za małą wagę, smukły profil i komfort. Stabilność pozycji, wygoda i prostota sprawiły, że Stratus to wszechstronna i wydajna poduszka do wózka.

 1. System gąbki przepływowej
  Obszary funkcjonalne poduszki wykonane są z dwóch typów pianki: średniej twardości pod udami i na głównym obszarze siedziska oraz twarda na obwodzie i separatorze ud.
 2. Powlekana powierzchnia pianki sprawia, że poduszka utrzymuje powietrze. Zawór uwalnia powietrze, dzięki czemu poduszka dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika a jego waga rozkłada się równomiernie po powierzchni poduszki.
 3. Niezależne badania wykazały, że technologia VARILITE, polegająca na różnicowaniu gęstości gąbki jest technologią #1 w dziedzinie absorpcji drgań i uderzeń (RESNA 2000).
 4. Wsporniki pozycji
  Super-sztywna, zaokrąglona pianka podnosi stabilność i równowagę siedzenia, podczas gdy panel główny zabezpiecza okolice podbrzusza zarówno przy wychyleniu w przód jak i w tył. Dzięki rezygnacji z separatora ud możliwe jest lepsze dopasowanie poduszki do kształtu ciała na zwężanych wózkach.
 5. Zawór powietrzny
  Rewelacyjny zawór ciśnieniowy w technologii VARILITE (opatentowany).
 6. Pokrycie
  Stylowe i funkcjonalne. Siatka lub wilgocioodporny 4-ściegowy stretch zawija się wokół krawędzi frontowej, dzięki czemu nie ma szwów. Pianka pod spodem umożliwia wymianę powietrza i usprawnia rozłożenie nacisku. Spód pokryty jest zmarszczonym materiałem antypoślizgowym i zabezpieczony przed przesuwanie dla bezpieczeństwa. Można prać w pralce.