Poduszka przeciwodleżynowa Evolution Varilite

System gąbki przepływowej Varilite czyni z Evolution poduszkę super lekką, bez kompromisów w zakresie dystrybucji nacisku. Posiada ona atest E0192.

 1. Gąbka z przepływem powietrza
  Obszary funkcjonalne poduszki wykonane są z trzech typów pianki: miękka na obszarach decubitus-sensitive, średniej twardości na głównych obszarze siedziska obejmującym uda i pośladki oraz twarda na obwodzie i separatorze ud. Powlekana powierzchnia pianki sprawia, że poduszka utrzymuje powietrze. Zawór uwalnia powietrze, dzięki czemu poduszka dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika a jego waga rozkłada się równomiernie po powierzchni poduszki. Niezależne badania wykazały, że technologia VARILITE, polegająca na różnicowaniu gęstości gąbki jest technologią #1 w dziedzinie absorpcji drgań i uderzeń (RESNA 2000).
 2. Wsporniki pozycji
  Wielorakiej sztywności pianka zapewnia oparcie przy zanurzeniu się użytkownika w poduszkę. Środkowe i boczne podparcie minimalizuje ruchy okrężne dolnych kończyn. Zagłębienie i krawędź pozwalają utrzymać pozycję podbrzusza zaś specjalnie ukształtowany przód poduszki pomaga utrzymać odpowiednią pozycje ud.
 3. Klin
  Zamknięta cela pianki, zmienia kąt siedzenia. Dodatek do każdej Evolution.
 4. Zawór powietrzny
  Evolution używa rewelacyjnego zaworu ciśnieniowego w technologii VARILITE (opatentowany). Evolution dostępna jest z tradycyjnym zaworem Varilite. Siadając na w pełni napompowanej poduszce, użytkownik upuszcza powietrze, aż do osiągnięcia poziomu mniej więcej 13 mm (1/2 cala) powietrza i pianki.
 5. Pokrycie poduszki
  Do pokrycia poduszki Evolution używana jest tkanina nylonowa, odporna na przebicia i wodoszczelna, zapewniająca wytrzymałość. Evolution dostępne jest z pokryciem ze oddychającego stretchu, także wilgocioodpornego. Pianka we wnętrzu umożliwia wymianę powietrza i wspomaga rozłożenie nacisku. Spód pokryty jest zmarszczonym materiałem antypoślizgowym i zabezpieczony przed przesuwanie dla bezpieczeństwa. Evolution spełnia wymagania ISO 7176-16 odnośnie standardów łatwopalności. Można prać w pralce.

Techonologia VARILITE PSV sprawia, że dopasowanie poduszki jest procesem automatycznym – nie manualnym.