Ottobock Kit Leckey

Siedzisko KIT jest zaprojektowane tak, by promować niezależność poprzez możliwość indywidualnych regulacji w zależności od potrzeb. Umożliwia przy tym zachowanie odpowiedniej pozycji i postawy siedzącej.

Siedzisko KIT posiada regulacje umożliwiającą dostosowanie swoich parametrów do potrzeb osób ze skośnym ustawieniem ud i miednicy oraz rotacją kręgosłupa. Pozwala to na zachowanie stabilnej i bezpiecznej postawy oraz poprawia koncentrację i kontakt z otoczeniem, a  w połączeniu z innymi opcjami np. w przypadku wyposażenia siedziska w stolik ? dodatkowo aktywizuje i rozwija.

Peloty biodrowe są indywidualnie regulowane (regulacja szerokości, wysokości, kąta). Wraz z modułem krzyżowo-lędźwiowym oparcia pozwalają na indywidualne dopasowanie i wspieranie odpowiedniej pozycji bioder i dolnego odcinka pleców.

Jedną z ważniejszych cech siedzisk jest możliwość wpierania i utrzymywania miednicy w określonej pozycji. Daje to podstawę do wspierania i zachowania odpowiedniej postawy tułowia i głowy.

Uprząż miednicza głęboka pozwala na zachowanie odpowiedniej pozycji miednicy. Zakładki i pasy uprzęży miedniczej głębokiej poprzez określone regulacje utrzymują miednicę w optymalnej pozycji.

Podczas siedzenia właściwe podparcie tułowia i głowy nawiązuje do stabilnej i właściwej pozycji miednicy. Wpływa to na poprawę funkcjonowania i swobodę pracy ramion, a także poprawia koncentrację i kontakt z otoczeniem. Oparcie składa się z 3 niezależnych modułów.
Oparcie można wyposażyć w dodatkowe peloty boczne, które stabilizują sylwetkę dając odpowiednie i bezpieczne podparcie boczne dla osób wymagających takiej stabilizacji (osoby z skoliozą). Oparcie można wyposażyć w specjalną pelotę barkową (jako górny moduł oparcia) dodatkowo stabilizującą barki oraz odpowiedni zagłówek.