Mustang

napęd elektryczny do wózka inwalidzkiego ręcznego (Tanalski)

“Mustang” napęd elektryczny do wózka inwalidzkiego ręcznego, doskonały dla osób podróżujących z swoim wózkiem oraz tych, którzy nie mają zbyt dużo miejsca na przechowywanie dużego wózka elektrycznego. Napęd elektryczny sprawdzi się, jako idealne rozwiązanie pozwalające zachować niezależność oraz swobodę z samodzielnego podróżowania z wózkiem. Zmiana wózka elektrycznego na ręczny i odwrotnie, zajmuje 5 sekund. Napęd jest podczepiany do posiadanego przez klienta wózka składanego typu krzyżak, nie ma potrzeby zakupu nowego wózka.
Dzięki napędowi elektrycznemu można swobodnie wózkiem pokonywać nawet odległe trasy, gdyż zastosowana w napędzie bateria litowo-jonowa pozwala na przejechanie do 40km a jej niewielkie gabaryty i waga pozwalają nam zawsze mieć przy sobie drugi komplet baterii i w razie potrzeby tylko go wymienić by móc dalej korzystać z elektrycznej jazdy. Baterie litowo-jonowe są najnowocześniejszymi bateriami na rynku, które się charakteryzują swoją niewielką wagą i dwukrotnie dłuższą żywotnością w porównaniu z bateriami ołowiowymi.

Przystosowanie wózka do podczepienia napędu polega na przykręceniu przy pomocy załączonego klucza imbusowego, 4 kostek do ramy. Kostek tych nie potrzeba odkręcać każdorazowo, skonstruowane są w ten sposób by nie przeszkadzać w składaniu wózka do transportu. Kostki te mogą być zamontowane przy wózku na stałe. Do kostek przyczepia się bez użycia żadnych narzędzi ramę z zamkiem i w ten sposób wózek jest już przystosowany do podczepienia napędu. Podczepianie napędu polega na włożeniu bolca ramy w zamek pod siedziskiem i wyprostowaniu napędu do pionu. W tym momencie małe kółka wózka unoszą się a zamek zapina się samoczynnie i wózek jest gotowy do jazdy.
Podczepianie napędu polega na włożeniu bolca ramy w zamek pod siedziskiem i wyprostowaniu napędu do pionu. w tym momencie małe kółka wózka unoszą się a zamek zapina się samoczynnie i wózek jest gotowy do jazdy.

Specyfikacja techniczna:

  • waga: ok 12 kg napęd + ok 2kg baterie oraz ok 5kg zamek montowany pod siedzeniem
  • zasięg do 40 km
  • moc silnika 250 do 500W
  • pojemność baterii li-ion 8.8Ah, 10Ah, 12Ah
  • koło 20 cali