Lumbamed disc (Medi)

Orteza lędźwiowa do mobilizacji

Stabilizator lędźwiowy z regulowanym systemem stabilizacyjnym do leczenia protruzji lub wypadnięcia krążka międzykręgowego. Właściwości

  • NOWOŚĆ Zoptymalizowany system pasów:Nowa aranżacja zaciągania pasa z przodu oraz końcówki o dużym rozmiarze pomagają w zakładaniu. Pas z pelotą zapewnia skuteczne wsparcie i kompresję w okolicy brzucha (korekcja lordozy), nawet w przypadku większego obwodu brzucha.
  • NOWOŚĆ Łatwe indywidualne dopasowanie:Zapięcie (X-Velcro) nieelastycznego pasa zamykającego z przodu umożliwia szybkie i łatwe dopasowanie idealnej długości pasa.
  • NOWOŚĆ Wymiary zapięcia zależne od rozmiaru: Zwiększenie zapięcia dla rozmiarów 4 i większych zapewnia lepsze dopasowanie i bardziej efektywne wsparcie dla okolicy brzucha. Poszerzona dolna część zapięcia zwiększa opcje dopasowania dla wszystkich rozmiarów, co jest szczególnie korzystne w przypadku krótkotrwałych, pooperacyjnych zmian rozmiaru.
  • NOWOŚĆ Zoptymalizowana konstrukcja zapięcia: Zakrzywione linie krawędzi umożliwiają ciągłe dopasowywanie zapięcia do kształtu brzucha użytkownika. Znacznie poprawiony komfort noszenia podczas siedzenia dzięki miękkim krawędziom zapięcia. Oceniona pozytywnie przez 100% badanych pacjentów (zewnętrzny test użytkowania 2010).
  • Comfort Zone: Specjalne wzornictwo dzianiny i zapięcia w obszarze zgięcia okolicy bioder zapewnia zawsze wygodne i prawidłowe położenie ortezy, zwłaszcza podczas spędzania przez osobę noszącą dłuższych okresów czasu w pozycji siedzącej, gwarantując optymalną skuteczność terapeutyczną i akceptację przez pacjenta.
  • Różny stopień stabilizacji i ruchomości:Dzięki łatwemu do usunięcia systemowi pasa i pelot oraz wymiennych fiszbin o różnych poziomach sztywności stopień stabilizacji można dostosowywać w taki sposób, aby pasował do postępów terapii i stopniowo wspomagał mobilność pacjenta.