Kuschall Champion 

Nieograniczone możliwości mistrza

To co wyróżnia wózek Kuschall Champion to fakt, że jako jedyny model posiada ramę składaną jednym ruchem ręki. Wyjątkowość tego wózka polega na połączeniu najlepszych cech wózka o sztywnej ramie (doskonałe właściwości jezdne) z korzyściami wózka składanego (wygoda podróżowania). Kuschall Champion jest ulubionym wózkiem Rainera Kuschalla. Łatwość składania, wysoki komfort oraz mała waga (7,5kg), sprawiają, że docenią go wszyscy, którzy dużo podróżują i potrzebują wózka, który szybko i prosto się składa. Rama wózka tego modelu może być wykonana z aluminium lub titanium (kąt ramy 75o lub 90o), lub z carbonu (kąt ramy 85o)

Złóż, przewieź i rozłóż
Wyjątkowy system składania wózka sprawia, że składa się go zaledwie w kilka sekund i to jedną ręką, praktycznie bez wysiłku. Kuschall Champion wyposażony jest również w zapięcie uniemożliwiające samoczynne rozłożenie się wózka podczas transportu. Rozłożenie wózka jest równie proste, jak jego złożenie. Jednym pociągnięciem ręki wózek się rozkłada i jest gotowy do jazdy.

Dzięki tym zaletom wózek Kuschall Champion jest akceptowany przez linie lotnicze i może być zabierany jako bagaż podręczny na pokład samolotu. Nowoczesny wygląd oraz bardzo dobre właściwości jezdne sprawiają, że model ten szczególnie docenią osoby często podróżujące samochodem jak i korzystające z transportu lotniczego.

Nowe materiały – nowe właściwości
Połączenie aluminium, tytanu i karbonu pozwoliło na znaczącą redukcję wagi ramy wózka, która  teraz wynosi 7,7 kg, a w wersji wykonanej z tytanu lub karbonu jedynie 7,1 kg. Nowe materiały, z których wykonany jest ten model sprawiają, że Kuschall Champion jest aktywnym, lekkim i wytrzymałym wózkiem.